Україна Черкащина Тальне Новини Економіка Політика Спорт Культура Свобода Війна
30.11.2016 00:29
admin
1082
Конфлікт у районній виборчій комісії (відео)
29 листопада в районній виборчій комісії стався конфлікт між кандидатом на посаду голови Тальнівської міської ради Валерією Донауровою та членами комісії.

29 листопада в районній виборчій комісії стався конфлікт між кандидатом на посаду голови Тальнівської міської ради Валерією Донауровою та членами комісії.

Розпочався конфлікт із з’ясування чи мають право новопризначені члени районної комісії приймати присягу, адже відповідно до чинного законодавства присягу потрібно приймати на засіданні комісії і тільки після того вони вступають в повноваження. А зважаючи, що уже чинних членів комісії було менше ніж потрібно для кворуму - виникла суперечка чи законні дії комісії.

Новопризначена голова виборчої комісії у свою чергу заявила, що члени комісії уже чинні, оскільки є постанова ЦВК про призначення, тому хоч вони і не склали присяги, але уже враховуються в кворум.

Кульмінацією конфлікту стала сутичка (відеозапис - нижче) через спробу кандидата на посаду мера зафільмувати засідання комісії. У результаті Валерія Донаурова викликала поліцію та написала заяву про напад.

Варто зауважити, що відповідно до статті 11 Закону України "Про місцеві вибори" виборчий процес здійснюється на засадах публічності і відкритості. Тобто засідання виборчої комісії (яка є суб’єктом виборчого процесу - стаття 12 Закону України "Про місцеві вибори") - публічний захід, що дає право (відповідно до статті 307 Цивільного кодексу України та Закону України "Про інформацію") проводити відеозапис не питаючи дозволу у присутніх.

Поширити: