Україна Черкащина Тальне Новини Економіка Політика Спорт Культура Свобода Війна
09.09.2016 06:00
admin
406
Теги: Україна
9 вересня - цей день в історії
Примусове виселення українців з їх етнічних земель, що увійшли до складу ПНР. Створено Київський авіаційний завод (Серійний завод «Антонов»). Вперше розпочалися заняття у Київському університеті на першому факультеті новоствореного університету — філософському.
9 вересня 1944 року
Польський Комітет національного визволення підписано договір з СРСР про примусове виселення українців з їх етнічних земель, що увійшли до складу ПНР. Для виконання договору було залучено частини третьої, восьмої і дев'ятої дивізій польської армії. До їх завдань входило забезпечення процесу виселення та конвоювання виселених до збірних пунктів. Загалом, під час проведення акції, з етнічних земель було переселено 482 109 осіб (122 454 українських родин).
9 вересня 1920 року
Серійний завод «Антонов» був створений 9 вересня 1920-го року рішенням Ради Військової Промисловості № 15178 під назвою Державний авіаційний завод № 12 (ДАЗ-12). Він був створений на базі дрібних розрізнених ремонтних майстерень і до початку війни розташовувався на вулиці Гарматній. Авторству колективу підприємства належить більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, розтиражованих у кількості більше 22 000 екземплярів. Особливу гордість авіаконструкторів становлять вантажні гіганти "Руслан" і "Мрія", що є візитною карткою фірми. На їхньому рахунку 270 світових рекордів.
9 вересня 1834 року
Вперше розпочалися заняття у Київському університеті на першому факультеті новоствореного університету — філософському. Київський національний університет імені Тараса Шевченка — державний вищий навчальний заклад України, розташований у місті Києві, самоврядний (автономний) дослідницький національний університет. В університеті здійснюється підготовка та перепідготовка фахівців з 31 напрямку й 81 природничих та соціально-гуманітарних спеціальностей і 157 спеціалізацій за ступеневою системою — бакалаври (4 роки) та спеціалісти (1 рік) або магістри (1,5-2 роки). Щорічний конкурс до університету становить понад 3 чол. на місце, а на окремих факультетах — 6-11 чол. Це свідчить про високий рейтинг Київського університету.
Поширити: